shba,-numer-rekord-viktimash-nga-covid-19-ne-24-ore

SHBA, numër rekord viktimash nga COVID-19 në 24 orë

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA ka qenë 171 458, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 26 514 275, raporton ATSh.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 16,2 milionë të infektuar, ndërsa numri i testeve ka shkuar në mbi 308,4 milionë.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,27 milionë raste të konfirmuara, ndërkohë që numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në New York, me gjithsej 43 388 viktima.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar India me mbi 10,7 milionë raste dhe Brazili me mbi 9,1 milionë.

TË ngjajshme

Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin gjerman, biseduar edhe për dialogun Kosovë-Serbi

Radio-Ahireti

“Dënojeni Trumpin, ose dhuna mund të përsëritet”

Radio-Ahireti

Albin Kurti fushatë në Sallagrazhdë të Suharekës: Militantët e VV-së sulmojnë verbalisht dhe shajnë familjen e heroit Vata

Radio-Ahireti

Problemi me qentë endacak, AUV-i ka ndarë 700 mijë euro për trajtimin e tyre

Radio-Ahireti

Molliqaj: Vjosa Osmani nuk është e rëndësishme për Albin Kurtin, ajo është e veç dobishme

Radio-Ahireti

Latifi: Zgjedhjet i fitoi Albin Kurti, nuk i ka fituar as Vjosa Osmani e as VV’ja

Radio-Ahireti