shefqet-krasniqi:-vjosa-osmani-eshte-dashur-te-betohet-ne-kuran-kur-u-be-presidente

Shefqet Krasniqi: Vjosa Osmani është dashur të betohet në Kuran kur u bë presidente

Krasniqi tha se nëse nuk betohet në Kuran, ai nuk është betim.

“Presidenti i Kosovës duhet të betohet në Kuran, e nëse është katolik duhet të betohet në Bibël. Gjithqysh është dasht me u betu në Kuran, se përndryshe ai nuk është betim”, tha Krasniqi.

Ai po ashtu tha se betimi bëhet në diçka, që nëse nuk e përmbush, atëherë të hakmarret.

“Betimi në aspektin terminologjik është mu betu në diçka cka nëse nuk e kryn të  hakmirret. Zoti është ai që të dënon”, tha Krasniqi në Debat Plus.

TË ngjajshme

Dënimi i Pal Lekajt për korrupsion dhe të tjerëve, gjykata nuk ia fali besimin dy ekspertizave financiare

Radio-Ahireti

Totaj: Prokuroria të hetojë edhe Haskukën pas skandalit me tenderin 1.4 milion euro të Komunës së Prizrenit

Radio-Ahireti

Shefqet Krasniqi tregon kur lejohet kontakti intim gjatë Ramazanit

Radio-Ahireti

Zhvillimet në KQZ, LDK thërret konferencë për media

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Kryesia e PDK-së s’ka shprehur vullnet për ta votuar Osmanin për presidente

Radio-Ahireti

698 raste të reja dhe 12 humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri

Radio-Ahireti