shifra-rekord-te-infektimeve-nga-covid-19-ne-bote

Shifra rekord të infektimeve nga Covid-19 në botë

Po ashtu të larta mbeten dhe shifrat e viktimave, pasi në 24 orë janë regjistruar 3,782 viktima. Krahasuar me një ditë më parë shihet se shifrat janë më të larta.

Tashmë në SHBA numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 25,762,726 raste të konfirmuara dhe 433,067 viktima.

Në llogaritjen e këtyre shifrave përfshihen rastet nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

Përhapja e lartë e Covid-19 vjen në një kohë kur në SHBA ka nisur dhe procesi i vaksinimit, ku deri tani kanë marrë të dyja dozat 26,193,682 persona. Në SHBA po përdoren vaksina e Pfizer/BioNTech.

TË ngjajshme

“Liri për Palestinën” qytetarët marshojnë të premten në sheshin ‘Zahir Pajaziti’

Radio-Ahireti

Kryeshefi i IPK-së: Qeveria nuk kërkoi raport rreth punës së Qalajt para shkarkimit të tij

Radio-Ahireti

Flet qytetari nga Vitia që një pitalkë për syfyr i kushtoi 200 euro

Radio-Ahireti

Ekonomisti Mustafa: Sfida kryesore e qeverisë së re do të jetë përballja me pasojat e pandemisë

Radio-Ahireti

Valdete Daka emocionohet gjatë emisionit, fillon të qajë

Radio-Ahireti

Arben Vitia flet për masat e reja dhe datën e mundshme të ardhjes së vaksinave

Radio-Ahireti