Image default

Shkon në 11 mijë e 840 numri i votave nga diaspora të refuzuara nga KQZ

Në QNR po vazhdon numërimi i votave të ardhura me postë nga diaspora.

Në një konferencë për media, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se janë diku rreth 43 mijë e 500 pako të supozuara me vota, shkruan lajmi.net.

Ai bëri të ditur se janë gjithësej 29 mijë e 87 zarfe me fletëvotime të cilat aprovuar.

Ndërkaq, janë 11 mijë e 840 zarfe me vota të cilat janë refuzuar.

The post Shkon në 11 mijë e 840 numri i votave nga diaspora të refuzuara nga KQZ appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Rrëfimi i ish-policit serb: Mbi varrezën masive është ndërtuar objekti i xhandarmërisë

Radio-Ahireti

Ministri turk i Bujqësisë dhe Pylltarisë fillon vizitën zyrtare në Shqipëri

Radio-Ahireti

Komuna e Prishtinës dënon dy parti politike për shkelje të Ligjit antiCovid-19

Radio-Ahireti

KQZ aprovon formularët, s’ka vend për kandidatët e pacertifikuar

Radio-Ahireti

LVV-ja synon “legjitimitetin moral” për Kurtin me vota të pavlefshme

Radio-Ahireti

Vazhdon rinumërimi i 494 vendvotimeve, procesi pritet të mbyllet nesër

Radio-Ahireti