shqiperi,-sot-marrin-dozen-e-dyte-te-vaksinuarit,-mes-tyre-edhe-rama

Shqipëri, sot marrin dozën e dytë të vaksinuarit, mes tyre edhe Rama

Mbrëmjen e së hënës në Shqipëri kanë mbërritur 1 mijë e 170 doza të vaksinës së Pfizer, por që në javët e ardhshme do të mbërrijë e gjithë ngarkesa prej 41 mijë dozash siç ishte rënë dakord më parë.

Ndërkohë ditën e sotme do të fillojë në stadiumin “Air Albania” injektimi i dozës së dytë të vaksinës për personat që kanë marrë dozën e parë, nga vaksinat e dhuruar nga një shtet i BE-së.Ndër të vaksinuarit e parë do të jetë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me një grup mjekësh si Najada Çomo, Mira Rakacolli.

Me rastin e mbërritjes së vaksinave nga Pfizer, Rama deklaroi dje nga Rinasit, se shpresat nuk janë vetëm tek kontrata e lidhur me Pfizer për të marrë 500 mijë vaksina por edhe tek kompnaitë e tjera, ku më afër një marrëveshje është me kompaninë Astrazeneca./tch

The post Shqipëri, sot marrin dozën e dytë të vaksinuarit, mes tyre edhe Rama appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

433 mijë euro, 600 dollarë, franga, lira turke e shumëçka tjetër u konfiskua nga aksioni i djeshëm

Radio-Ahireti

Për tejkalimin e krizës me COVID-19, Bashkimi Evropian ndan 3,3 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor 38

Radio-Ahireti

Kina i vendos gjobë 2.7 mld dollarë gjigantit ‘Alibaba’

Radio-Ahireti

Shtatë të vdekur në protestat në Mianmar

Radio-Ahireti

Rritet në 155 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Indonezi dhe Timorin Lindor

Radio-Ahireti

Konjufca i kërkon Kurtit të propozojë mandatarin për Kryeministër

Radio-Ahireti