shtrengimi-i-masave:-kosovaret-ia-mesyjne-me-te-madhe-qe-nga-mengjesi-shqiperise

Shtrëngimi i masave: Kosovarët ia mësyjnë me të madhe që nga mëngjesi Shqipërisë

Masat e vëna nga qeveria Kurti  kanë bërë që kosovarët sot t’ia mësyjnë me të madhe Shqipërisë.

Lexues të lajmi.net kanë dërguar fotografi nga pika kufitare e Vërmicë, ku shihen kolona të gjata automjetesh që tanimë kanë marrë rrugën për në Shqipëri për ta kaluar fundjavën, shkruan lajmi.net.

Kjo për shkakun se Kosova aktualisht gjendet nën masa të rrepta anti-COVID19, që përfshijnë mbylljen totale të gastronomisë, përveç me Take Aëay si dhe  orën policore.

Kësisoj, kosovarët kanë zgjedhur që ditët e fundjavës t’i kalojnë në Shqipëri, pasi që sot në Kosovë edhe ashtu në sektorin publik është ditë pushimi.

Pritjet, siç kanë treguar lexues të lajmi.net, në këtë pikë kufitare shkojnë deri në gjysmë ore.

The post Shtrëngimi i masave: Kosovarët ia mësyjnë me të madhe që nga mëngjesi Shqipërisë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Nga fillimi i pandemisë 1,568 kosovarë kanë humbur jetën nga Covid-19

Radio-Ahireti

Një 21 vjeçar nga Kosova vritet me pesë plumba në Gjermani

Radio-Ahireti

Flet mjekja kosovare që u vaksinua sot në Kukës, tregon se a pati hezitime

Radio-Ahireti

70 % e pacientëve në spitalin e Gjakovës me oksigjenoterapi

Radio-Ahireti

Për dy muaj janë arrestuar 12 policë dhe 23 janë suspenduar

Radio-Ahireti

Rekomandohet suspendimi i tre policëve që maltretuan 18-vjeçarin

Radio-Ahireti