Image default

Shtyhet për të martën seanca ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Gjykata Speciale në Hagë e ka shtyrë seancën e radhës për ecurinë e çështjes për katër ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Seanca e planifikuar që të mbahet nesër, më 11 shkurt është shtyrë për të martën, 16 shkurt 2020, shkruan lajmi.net.

Sipas njoftimit të Speciales, seanca e tretë ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit do të shtyhet për 16 shkurt për çështje organizative dhe mundësisë së pranisë së palëve në seancë.

Në anën tjetër, vlen të theksohet se ditë më parë, Specialja ka refuzuar kërkesat për lirim me kusht të të gjithë të lartpërmendurve.Sot gjatë ditës, kjo gjykatë gjithashtu ka refuzuar edhe kërkesën e Nasim Haradinajt për lirim nga paraburgimi.

The post Shtyhet për të martën seanca ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Katër viktima dhe 670 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Gjashtë të vdekur dhe 363 raste të reja me Covid-19

Radio-Ahireti

IKD kërkon hetime për avancimet e kundërligjshme në Zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit

Radio-Ahireti

Nga 2023-ta mësimdhënësit do të marrin pagën e 13-të

Radio-Ahireti

Këta janë 110 kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

Radio-Ahireti

Maqedoni e Veriut, 7 të vdekur dhe 347 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti