s’ka-arsye-per-t’u-shqetesuar-per-perdorimin-e-astrazeneca-edhe-te-te-moshuarit,-thote-profesori-i-oxfordit

S’ka arsye për t’u shqetësuar për përdorimin e AstraZeneca edhe te të moshuarit, thotë profesori i Oxfordit

Por, profesori i Oxfordit Andrew Pollard ka thënë se s’ka arsye për t’u shqetësuar në përdorimin e saj edhe për këtë kategori.

Ai ka theksuar se “ajo mund të përdoret për të gjitha moshat”, por shtoi se “ne duhet të respektojmë se si shtetet anëtare të BE-së vendosin ta përdorin vaksinës”.

Prof Pollard ka thënë se kanë të dhëna që tregojnë se ajo është e mirë në imunizim edhe për të moshuarit”.

Ai po ashtu ka shtuar se janë duke u bërë ende prova në Mbretëri të Bashkuar dhe Brazil, kështu që “do të ketë edhe më shumë të dhëna”.

TË ngjajshme

Vrasja e Agonis Tetajt, KPK-ja reagon pas deklaratave të Fejzullah Hasanit

Radio-Ahireti

Arrestohet një femër, braktisi fëmijën

Radio-Ahireti

Haradinaj sfidon borën e të ftohtin me dy orë ecje bjeshkës

Radio-Ahireti

Abrashi tregon çfarë po ndodhë brenda LDK-së dhe kur pritet të zgjedhet kryetari i ri

Radio-Ahireti

“Nga një veturë në tjetrën” – Policia jep detaje për gjuajtjen me armë tek Rruga “B” në Prishtinë

Radio-Ahireti

Operacioni ‘Stuhia’: Kërkohet paraburgim për katër të dyshuar

Radio-Ahireti