sondazhi-i-pipos:-lvv-442-per-qind,-pdk-2040-per-qind,-ldk-17.35-per-qind

Sondazhi i PIPOS: LVV 44.2 për qind, PDK 20.40 për qind, LDK 17.35 për qind

Instituti PIPOS ka përgatitur sondazhin e radhës sa i përket renditjes së partive para zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Këto të dhëna nga hulumtimi ku kanë marrë pjesë një mijë e 50 respondentë janë prezantuar në Rubikon të Klan Kosovës.

Sipas të gjeturave Lëvizja Vetëvendosje aktualisht prinë me 44.2 për qind, e dyta është PDK me 20.40 për qind dhe LDK e treta me 17.35 për qind.

The post Sondazhi i PIPOS: LVV 44.2 për qind, PDK 20.40 për qind, LDK 17.35 për qind appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Vazhdon vaksinimi antiCOVID-19 në sallën “1 Tetori”

Radio-Ahireti

Për tri javë, 532 mësimdhënës dhe 712 nxënës të infektuar me koronavirus

Radio-Ahireti

Odaloviq kundër stërvitjeve të KFOR-it – “po frikësojnë serbët”

Radio-Ahireti

Lajçak i dërgon letër Kurtit: Shpresoj të punojmë së bashku drejt një marrëveshje gjithëpërfshirëse

Radio-Ahireti

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për Vjosa Osmanin, presidenten e re

Radio-Ahireti

Pesë të vdekur dhe 297 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti