sondazhi-i-ri-i-pipos:-lvv-e-para-me-438%,-pdk-shenon-rritje-ne-211%,-dhe-ldk-me-17.2%

Sondazhi i ri i PIPOS: LVV e para me 43.8%, PDK shënon rritje në 21.1%, dhe LDK me 17.2%

Sondazhi i fundit i realizuar nga PIPOS të cilin e paraqiti Fisnik Halimi në Klan Kosova, për zgjedhjet e reja parlamentare që do të mbahen më 14 shkurt e kanë nxjerrë parti të parë  Lëvizjen Vetëvendosje, më 43.8 përqind.

Fisnik Halimi nga PIPOS teksa prezantoi sondazhin tha se PDK ka shënuar një rritje të lehtë krahasuar me sondazhin paraprak,  PDK sipas sondazhit ka 21.1 përqind, transmeton Telegrafi.

LDK është e radhitur e treta, më 17.2 përqind, kurse AAK më 7 përqind.

Sondazhi ka përfshirë 3 mijë respodentë.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 14 shkurt.

The post Sondazhi i ri i PIPOS: LVV e para me 43.8%, PDK shënon rritje në 21.1%, dhe LDK me 17.2% appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

Radio-Ahireti

Sa paguhen kosovarët në Gjermani?

Radio-Ahireti

Abdixhiku përfundon takimin e Osmanin, tregon për çka biseduan

Radio-Ahireti

Rekord vdekjesh nga Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

BE do t’i mbajë njëherë vaksinat për vete

Radio-Ahireti

Pritet rinumërimi votave të 500 vendvotimeve

Radio-Ahireti