sot-manifestohet-dita-e-dyte-e-epopese-se-uck-se

Sot manifestohet Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së

Sot manifestohet dita e dytë e Epopesë së UÇK-së, e njohur edhe si Dita e Dëshmorëve.

Kjo datë do të shënohet me shumë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Prekaz dhe gjithë Kosovën.Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani-Sadriu, do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Më pas homazhe në Prekaz do të bëjë edhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti dhe shoqata të dala nga lufta.

Një ekspozitë me fotografi të fotografit Sefer Aliqkaj do të hapet në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, ndërsa një turnir në volejboll do të mbahet në Skenderaj.

Ekspozita me 59 fotografi do të hapet në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe në Pallatin e Rinisë do të mbahet një akademi përkujtimore.

The post Sot manifestohet Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Myftiu Tërnava takoi administratën e këshillave të Bashkësisë Islame të Kosovës

Radio-Ahireti

Gjykimi i dytë ndaj Sarkozit, shpenzonte pa masë për fushatë

Radio-Ahireti

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve: Janë 499 vendvotime që duhet të rinumërohen, këto janë arsyet

Radio-Ahireti

Izraeli shpreh gatishmëri për t’i ndihmuar Kosovës në sigurimin e vaksinave

Radio-Ahireti

Krahasimi me Kuvendin e dalë nga zgjedhjet e vitit 2019: LVV u rrit për 29 deputetë, LDK humbi 13 deputetë

Radio-Ahireti

SHBA, shkon në mbi 556 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Radio-Ahireti