sot-perfundon-afati-per-ankesa-ne-pzap

Sot përfundon afati për ankesa në PZAP

Sot mbyllet afati që subjektet politike dhe kandidatët të dorëzojnë ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Deri mbrëmë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), janë parashtruar 15 ankesa nga kandidatë të ndryshëm të subjekteve politike të cilat kanë shprehur pakënaqësitë e tyre për rezultatin zgjedhor. Mul Desku nga PZAP i tha KosovaPress-it se pretendimet e këtyre kandidatëve janë se iu është bërë e pa drejtë me rezultatin zgjedhor.

Ndërsa, kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane (PLE) Veton Berisha sot do të dërgojë një ankesë në PZAP, për shkak të orkestrimit të votave të Listës Serbe gjatë zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit.

Ai ka bërë të ditur se pjesë e ankesës do të jenë edhe partitë e tjera të komuniteteve jo shumicë në Kosovë.

Ndryshe, PZAP do të ketë kohë tri ditë për të marrë vendim rreth këtyre ankesave. Nëse palët janë të pakënaqura me vendimet e PZAP, atëherë mund t’i drejtohen Gjykatës Supreme.

The post Sot përfundon afati për ankesa në PZAP appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Gjermani, gjykata dënon ish-oficerin e inteligjencës së regjimit të Assad-it

Radio-Ahireti

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Katër të vdekur dhe 290 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

PZAP urdhëron KQZ që të përfshijë në listën e votuesve 144 apele, refuzon 124

Radio-Ahireti

Në Gjakovë nis vaksinimi

Radio-Ahireti

Protestat shpërthejnë në Evropë mes një vale të re të COVID

Radio-Ahireti