Image default

Spahiu: Haradinaj i ka gjasat më të mëdha nga të gjithë të bëhet president

“Nga të gjithë kandidatët potencialë Haradinaj i ka gjasat më të mëdha. Nëse analizojmë situatën politike ai ka gjasat më të mëdha”, është shprehur Spahiu.

Ai ka thënë se Haradinaj ka bërë gabim duke folur tash për idenë e bashkimit kombëtar.

“Bashkimi Kosovë-Shqipëri nënkupton shkatërrimin o të Shqipërisë, o të Kosovës. Nuk mund të ketë dy kryeqytete, o Tirana o Prishtina. Është gabim i tij, por të gjithë politikanët tanë gabojnë”.

“Është gabim fatal i tij. Albin Kurti ka hequr dorë nga kjo ide, kurse Haradinaj që ka kontribuar për sovranitetin e Kosovës. Absolutisht tani nuk mund të përfitojë asgjë në fushatë. Nuk guxon të luajë as për efekt elektoral me pavarësinë e vendit.

TË ngjajshme

Një muaj paraburgim pasi goditi me grusht personin që vdiq

Radio-Ahireti

Zgjedhjet e shpeshta po e bëjnë shtetin joserioz, ndikim negativ edhe në ekonomi

Radio-Ahireti

Britania i heq shtetësinë anglezes që ju bashkua ISIS-it

Radio-Ahireti

Përleshet shqiptari me nigerianin, treni bllokohet për 1 orë

Radio-Ahireti

Aksident i rëndë në Deçan, tetë të lënduar – tre në gjendje të rëndë

Radio-Ahireti

Gjashtë të vdekur dhe 372 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti