Image default

Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt

Vendimi për refuzimin e kërkesës për lirim nga paraburgimi të Haradinajt është e nënshkruar nga gjykatësi i procedurës paraprake, Michele Picard, shkruan lajmi.net.

Specialja ka përmendur daljet e Haradinajt në konferenca dhe komentet e tij lidhur me Gjykatën Speciale për arsye të mos-lirimit të tij.

Vlen të theksohet se Haradinaj e Gucati po mbahen në paraburgim pas arrestimit të tyre në Prishtinë lidhur me publikimin e disa dokumenteve konfidenciale të Speciales. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Fatmir Limaj tregon a kishte marrëveshje paraprake për një koalicion PDK-Nisma

Radio-Ahireti

Osmani për CNN: Unë dhe Kurti e kemi vullnetin për të biseduar me Serbinë

Radio-Ahireti

Hoti për VV-në: Ia kemi çmontuar propagandën

Radio-Ahireti

​Të mërkurën, konferenca e ardhës për ecurinë e rastit Gucati dhe Haradinaj

Radio-Ahireti

Osmani e pasigurtë nëse ka ose jo shtëpi në Marigonë, thotë se nuk ka pastaj e arsyeton kontratën

Radio-Ahireti

Të shtëna me armë në Mitrovicë, dyshohet për vrasje

Radio-Ahireti