Image default

Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt

Gjykata Speciale në Hagë ia ka refuzuar kërkesën mbrojtjes së ish-kreut të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj për lirim nga paraburgimi.

Vendimi për refuzimin e kërkesës për lirim nga paraburgimi të Haradinajt është e nënshkruar nga gjykatësi i procedurës paraprake, Michele Picard, shkruan lajmi.net.Specialja ka përmendur daljet e Haradinajt në konferenca dhe komentet e tij lidhur me Gjykatën Speciale për arsye të mos-lirimit të tij.

Vlen të theksohet se Haradinaj e Gucati po mbahen në paraburgim pas arrestimit të tyre në Prishtinë lidhur me publikimin e disa dokumenteve konfidenciale të Speciales.

The post Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Qeveria ndan 1 milion euro për kompensimin e dëmeve të shkaktuara në vërshimet e javës së parë të janarit 2021

Radio-Ahireti

Turqi, ndalohen 12 persona të dyshuar për lidhje me FETO-n

Radio-Ahireti

Coronavirusi në Gjermani – Në fokus të kthyerit nga Kosova

Radio-Ahireti

Mbi 150 mijë punonjës shëndetësorë vaksinohen kundër COVID-19 në Stamboll

Radio-Ahireti

A do ta mbajë Kosova taksën ndaj mallrave serbe edhe pas zgjedhjeve?

Radio-Ahireti

Këta janë katër kandidatët tjerë të VV-së që PZAP ia ndaloi garimin në zgjedhje

Radio-Ahireti