specialja-ua-vazhdon-paraburgimin-hysni-gucatit-dhe-nasim-haradinajt

Specialja ua vazhdon paraburgimin Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Gjyqtari i Procedurës Paraprake, Nicollas Guillou, ua ka vazhduar paraburgimin atyre me një vendim të nxjerrur gjatë ditës së djeshme, shkruan lajmi.net.

Po ashtu, në vendimin e tij, Guillou ka kërkuar nga palët që të dërgojnë parashtresat e tyre me shkrim për afatin tjetër të ankesës për lirim nga paraburgimi.

Gjyqtari atyre u ka dhënë afat që këtë ta bëjnë deri më 1 prill.

Po ashtu, Guillou ka kërkuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar që të dërgojnë deklarata, materiale audio/video nga oficerët që kanë arrestuar Nasim Haradinajn.

ZPS-së për këtë i është dhënë afat deri më 12 mars. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Reshjet e fundit rëndojnë situatën, Hoti thotë se situata është duke u menaxhuar nga mekanizmat lokal

Radio-Ahireti

Haxhi Avdyli i reagon Anton Qunit: Lista jonë ka mbi 54%, rritja vjen nga ish-votuesit e LDK-së

Radio-Ahireti

Franca ashpërson masat kundër koronavirusit

Radio-Ahireti

Reagon edhe Haradinaj-Stublla: Fëmijët e politikanëve s’mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve

Radio-Ahireti

Diferenca e votave mes vëllezërve Haradinaj

Radio-Ahireti

​Italia paralajmëron masa ligjore për shkak të vonesës së vaksinave

Radio-Ahireti