statistika-e-covid-19/-prishtina-prine-me-rreth-25-mije-raste

Statistika e COVID-19/ Prishtina prinë me rreth 25 mijë raste

Në statistikat që ka publikuar ai tregohet se deri tani 64 mijë e 341 persona janë infektuar me koronavirus, ndërsa 1 mijë e 544 kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Prishtina prinë me numrin më të madh të rasteve me gjithsej 24 mijë e 993 raste të infektuara, nga të cilat, 2 mijë e 302 janë aktive.

Pastaj Gjilani me 3 mijë e 590 raste, nga të cilat 261 aktive, Prizreni me 3 mijë e 97 raste të infektuar, 778 prej të cilave aktive, Podujeva me 3 mijë e 24 raste  të infektuara, 535 aktive dhe Fushë Kosova me 2 mijë e 992 raste, prej të cilave 335 aktive.

TË ngjajshme

Fauci parashikon një kthim në normalitet së shpejti

Radio-Ahireti

Profesori amerikan: Vendosja e ambasadës në Jerusalem, mesazh për shtetet që s’e njohin Kosovën

Radio-Ahireti

Norvegjia ndihmon Kosovën me afro gjysmë milionë euro për blerjen e respiratorëve

Radio-Ahireti

Kurti: Kosova të bëhet një vend ku mund të jetohet mirë e jo të iket nga dëshpërimi

Radio-Ahireti

Syla, pasi Vjosa Osmani bëhet bartëse e listës së VV-së: Ia ngulën Glaukut

Radio-Ahireti

Hoti: E menaxhuam pandeminë dhe ndalën abuzimet e blerjes së maskave 7 euro 

Radio-Ahireti