studentet-lirohen-nga-pagesa-e-semestrit-veror

Studentët lirohen nga pagesa e semestrit veror

Studentët e nivelit bachelor dhe master të institucioneve arsimore publike, përfshirë edhe studentët nga Lugina e Preshevës dhe Mali i Zi janë liruar nga pagesa e semestrit veror.

Kështu ka marrë vendim qeveria në detyrë e Kosovës, për të cilin vendim ka njoftuar ministrja në detyrë e Financave, Hykmete Bajrami.

“Kemi liruar nga pagesa e semestrit veror studentët e nivelit bachelor dhe master të institucioneve të larta arsimore publike, përfshirë edhe studentët nga Lugina e Preshevës dhe Mali i Zi”, ka shkruar Bajrami.

The post Studentët lirohen nga pagesa e semestrit veror appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kurti: Nuk do të bëjmë koalicione pas 14 shkurtit, atë e kemi bërë para zgjedhjeve me Vjosa Osmanin

Radio-Ahireti

Kurti në Prekaz: Drejtësia për familjen legjendare Jashari as që ka filluar

Radio-Ahireti

Putini, princi i kurorës saudite diskutojnë ndryshimet klimatike, energjinë e gjelbër

Radio-Ahireti

Zyrtare, 58 deputetët e ardhshëm të Lëvizjes Vetëvendosje

Radio-Ahireti

Dënim me burgim me kusht dhe me gjobë ndaj ish-kryetarit të Klinës, Sokol Bashota të akuzuar për mosraportim të pasurisë

Radio-Ahireti

Zyratrisht 22.26 për qind e popullsisë në Kosovë të infektuar me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Radio-Ahireti