syla:-nuk-ja-len-shej-kjo-hajni-400-mije,-albin-kurtit,-i-keni-votuar,-provoni-tash-e-nginu

Syla: Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit, i keni votuar, provoni tash e nginu

Syla përmes një postimi në Facebook ka thënë se për Lëvizjen Vetëvendosje nuk janë asgjë 400 mijë euro.

“Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit. Qysh s’ja la shej 1 mandat në Prishtinë, Prizren e Kamenicë… ka me vyftë 3 vjetë me u ajros…Çka janë 400 mijë euro, për VV’në? Sa i ka vjedh Drenica e Malisheva e Deçani, kanë me thonë. I keni votu, provoni. Nginu. Se nuk besoni, pa ju prek në xhep, liri dhe ëndrra”, ka shkruar Syla.

Operacioni policor u zhvillua pasi ishin grumbulluar shumë informacione dhe prova se këta zyrtarë kishin kryer vepra korruptive, përfshirë veprën e marrjes së ryshfeti.

Kryeprokurori Aleksandër Lumezi, tha sot se pas ndërmarrjes së masave të fshehta të vëzhgimit është dërguar urdhri për bastisje të disa lokaleve. Bastisjet nisën në mëngjes, ndërsa në to kanë asistuar edhe departamentet e krimeve ekonomike dhe korrupsionit brenda Policisë.

“Gjatë këtyre veprimeve kemi sekuestruar shumë të mëdha të të hollave, vetura, kompjuterë e telefona. 12 janë të arrestuar, 10 janë zyrtarë dhe dy qytetarë që u kanë ndihmuar këtyre në forma të ndryshme. Ata akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, dhënie e marrje të ryshfetit”, ka thënë Lumezi.

Ai ka paralajmëruar se aksioni do të vazhdojë edhe ditëve të ardhshme.

Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit. Qysh s’ja la shej 1 mandat në Prishtinë, Prizren e Kamenicë… ka me…

Posted by Valon A. Syla on Wednesday, February 24, 2021

TË ngjajshme

Konsiderohet e tërhequr padia e vitit 2010 për uzurpim prone nga MABETEX-i i Behxhet Pacollit

Radio-Ahireti

Haradinaj në Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare: Do të vazhdojmë të jemi, të fortë e të pathyeshëm

Radio-Ahireti

Kuqi: Kur shpallëm pavarësinë, bacën Rifat e futëm në Kuvend si në odën e vetë edhe pse kishte procedura rigoroze për siguri

Radio-Ahireti

Nëna e Albert Krasniqit alivanoset te varrezat

Radio-Ahireti

Kusari-Lila i prinë valles në Gjakovë: Jam shumë e lumtur

Radio-Ahireti

Aksioni i policisë në Podujevë, arrestohet Besim Hajdari-Ciprra

Radio-Ahireti