tahiri:-ne-gare-jane-vetem-pdk-me-vv,-te-tjerat-jane-vetem-pjesemarrese

Tahiri: Në garë janë vetëm PDK me VV, të tjerat janë vetëm pjesëmarrëse

Tahiri ka thënë se i gjithë debate duhet të fokusohet tek dy liderët, Albin Kurti dhe Enver Hoxha.

Kreun e VV-së ai e ka quajtur demagog i cili s’mund të flas as për ekonomi e as për sundim të ligjit.

’Unë them se debati duhet të fokusohet tek z.Kurti dhe z.Hoxha, sepse zoti Kurti është një demagog ku nuk mund të flas për politikë të jashtme për ekonomi e as për sundim të ligjit sepse ka një dije sipërfaqesore’’, ka thënë Tahiri në Kanal10.

Tutje Tahiri tha se Hoxha është një profesionist dhe se Albin Kurti ka frikë të dal në debat me të dhe të përballet.

TË ngjajshme

Tahiri: PDK nuk i përjashton protestat nëse paralizohet e ardhmja e Kosovës

Radio-Ahireti

Ambasadori gjerman në Serbi: Bombardimet e NATO-s të vitit 1999 ishin të domosdoshme

Radio-Ahireti

Ushtroi dhunë në familje, kërcënon policinë me armë kur shkuan ta arrestonin

Radio-Ahireti

Liria e shtypit është thelbësore në kohë krizash

Radio-Ahireti

Liburn Aliu për aktakuzën ndaj tij: Pas seancës gjyqësore do flas se çka ka ndodhur

Radio-Ahireti

LDK e Pejës del me reagim për zgjedhjet e brendshme në parti

Radio-Ahireti