tasholli:-gjysma-e-aktivisteve-te-vv-se-mesojne-citate-nga-lenini

Tasholli: Gjysma e aktivistëve të VV-së mësojnë citate nga Lenini

“Këtë e kupton vetëm pak po t’i dëgjosh këta aktvistë”, ka thënë Tasholli.

I menjëhershëm ishte reagimi i Vigan Qorrollit.

“PDK-ja është partia e cila i ka mbështetur njerëz të sistemeve tjera me gjykatës dhe prokurorë, prandaj që të flitet se kush është kuq e kush jo është më e thellë”, tha ai.

Muhamet Hajrullahu theksoi se tek partitë tona ka pak kuq, pak liberal, demokratë dhe kjo është krejt normale.

“Problemi në politikë tek në është kur del Lista Serbe del dhe flet kundër kandidatëve të komunitetit serb si Rashiqi dhe tjerë ku ata nuk po munden as fushatë të bëjnë. Këtu është problemi dhe jo diskursi që po bëhet ndërmjet vete”, ka thënë Hajrullahu në RTK.

TË ngjajshme

Njoftim nga Policia: Nesër do të ketë bllokim të rrugëve përreth stadiumit “Fadil Vokrri”

Radio-Ahireti

Profesori amerikan: Vendosja e ambasadës në Jerusalem, mesazh për shtetet që s’e njohin Kosovën

Radio-Ahireti

Telogu Hamiti: Palestina është dashur ta njoh moti Kosovën, e jo të rreshtohet me Serbinë

Radio-Ahireti

Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Radio-Ahireti

Haxhi Avdyli i reagon Anton Qunit: Lista jonë ka mbi 54%, rritja vjen nga ish-votuesit e LDK-së

Radio-Ahireti

Kosova dhe Jemeni zotohen për forcim të marrëdhënieve diplomatike

Radio-Ahireti