te-dhenat-e-fundit-te-numerimit-te-votave-nga-diaspora,-vv-bindshem-e-para

Të dhënat e fundit të numërimit të votave nga diaspora, VV bindshëm e para

Nga ky total, Vetëvendosja ka arritur t’i marrë 19,626 vota me postë, të ardhura nga diaspora,

Ndërkaq, LDK-ja (2173) vazhdon të prijë përpara PDK-së (2120) për nga numri i votave me kusht.

AAK’ja, nga kjo kategori e votave, i ka marrë 855 sosh, derisa Nisma 200.

Me përfundimin e numërimit të votave me postë, KQZ do të publikojë rezultatin final të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Ariu i Prizrenit shkakton sërish dëme, ia mbyt tetë dele një banori të fshatit Pousk në Prizren

Radio-Ahireti

Shala në takim me të rinjtë: Programi i rimëkëmbjes i PDK-së garanton të ardhme më të mirë

Radio-Ahireti

E shpërfytyruan me acid, shqiptarja thotë se nuk ka ndërmend të dorëzohet

Radio-Ahireti

Kërcënohen fizikisht dhe seksualisht gratë që përmbysën tavolinën në shesh

Radio-Ahireti

​Protesta kundër masave antiCOVID-19 në Vjenë, dhjetë të arrestuar

Radio-Ahireti

Valdete Daka emocionohet gjatë emisionit, fillon të qajë

Radio-Ahireti