Image default

Të paktën pesë të plagosur nga të shtënat me armë në Suedi

Tre nga të plagosurit u dërguan në spital dhe dy të tjerë janë ende në vendin e të shtënave, tha policia suedeze.

Motivi i incidentit në Helsingborg, qyteti i dytë më i madh në Suedinë jugore pas Malme, është ende i panjohur, raporton DPA.

Shteti skandinav është duke luftuar bandat kriminale që janë në luftë me njëra-tjetrën, veçanërisht në qytetet e mëdha, por është ende e panjohur nëse kjo e shtënë ka lidhje me bandat.

Spitali ku ruhen të plagosurit nga forcat e sigurisë, tha policia.

TË ngjajshme

739 raste të reja dhe 7 humbje jete nga COVID-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Kurti: Në çdo takim me ndërkombëtarët do t’ia kërkojmë borxhin Serbisë

Radio-Ahireti

Dënohen me 22 vjet burgim tre të akuzuarit për grabitjen në Shtime

Radio-Ahireti

QKRMT kërkon dënimin e dhunës nga zyrtari policor ndaj 18 vjeçarit

Radio-Ahireti

Ndalohet polici që plagosi dy qytetarët në Dragash

Radio-Ahireti

Persona të maskuar e të armatosur, si ndodhi vjedhja në pikë të ditës e parave në KEDS

Radio-Ahireti