te-shtena-me-arme-zjarri-ne-“rrugen-b”,-plagosen-dy-persona

Të shtëna me armë zjarri në “Rrugën B”, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një përleshje e armatosur në Rrugën B në kryeqytet.

Lajmin për KosovaPress, e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, i cili ka thënë se gjuajtja me armë ka nisur pas orës 22:00.

Ai ka thënë se në këtë rast ka ndërhyrë policia e cila është detyruar të përdorë armët.

Si pasojë e këtij konfrontimi janë plagosur dy persona, njëri prej tyre kalimtar i rastit, të cilët janë dërguar në Qendrën Emergjente për mjekim.

“Ju njoftojmë se rreth orës 22:07 në ‘Rrugën B’ në Prishtinë, ka pasur gjuajtje me armë. Sipas informatave të para persona të panjohur janë përfshirë në një rast ku janë përdorur armë. Patrulla policore ka ndërhyrë dhe në situatën e krijuar është detyruar të përdorë armët. Si pasojë e shkëmbimit të zjarrit një person është i plagosur në këmbë të cilit i është ofruar tretman mjekësor dhe më pas është dërguar për në QKUK. Sipas informatave të para dyshohet edhe për një kalimtare të rastit të plagosur, po ashtu në këmbë dhe e cila për momentin gjendet në emergjencë”, ka thënë Krasniqi.

The post Të shtëna me armë zjarri në “Rrugën B”, plagosen dy persona appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

4 të vdekur dhe 170 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

BE dënon ‘kanosjen’ e mediave në Kinë pas largimit të BBC

Radio-Ahireti

Mashtrimet me “Call Center”, Prokuroria sekuestron dhe ngrin mbi 2.3 milionë euro

Radio-Ahireti

E konfirmon Abdixhiku: Po, do të jem kandidat për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

Turqia: Ambasada e Kosovës në Jerusalem kundër rezolutave të OKB-së dhe ligjit ndërkombëtar

Radio-Ahireti

Armenia heq gjendjen e luftës për Nagorni-Karabahun

Radio-Ahireti