Tërmet në Holandë

Një tërmet me shkallë 3,4 të Rihterit ka goditur sot krahinën Groningen në Holandë.

Instituti meteorologjik i Holandës njoftoi se tërmeti kishte ndodhur afër fshatit Westervattverd dhe se ishte një nga më të fortët ndonjëherë që goditi Holandën.

Mediat holandeze njoftojnë se momentalisht nuk ka informata për të lënduar ose dëme materiale. /kp/Telegrafi

TË ngjajshme

Tërmet i fuqishëm në Zelandë të Re, alarm për cunami

Radio-Ahireti

BE sinjalizon sanksione, pasi Moska refuzon dialogun

Radio-Ahireti

Beteja për vaksinat, Italia bllokon dërgimin e mijëra dozave në Australi

Radio-Ahireti

Molliqaj: LDK-ja nuk ekziston më pasi votoi Vjosa Osmanin

Radio-Ahireti

Qehaja për kërkesën e SBAShK-ut për vaksinim: Prioritetet i caktojnë IKShPK-ja dhe MSh-ja

Radio-Ahireti

Reagon edhe Haradinaj-Stublla: Fëmijët e politikanëve s’mund ta bartin mbi supe luftën politike të prindërve

Radio-Ahireti