Image default

Tetë viktima dhe 373 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2345 teste prej të cilave 373 kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 309 pacientë të shëruar derisa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 8 persona dhe atë 5 nga Shkupi, një nga Kumanova, një nga Gostivari dhe një nga Prilepi.

Deri tani në gjithë vendin janë kryer 494.719 testime për Kovid-19

The post Tetë viktima dhe 373 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Del në pah “telegrami diplomatik” që tregon se si Franca urdhëron të arratisen autorët e gjenocidit në Ruandë

Radio-Ahireti

Tri viktima dhe 426 raste të reja me Covid-19

Radio-Ahireti

Një grup minatorësh të “Trepçës” hyjnë në grevë

Radio-Ahireti

Hasani: edhe Supremja do të veprojë njejtë si PZAP sa i përket Albin Kurtit

Radio-Ahireti

Kategorizimi i ri i komunave për COVID-19, gjashtë në zonën e kuqe

Radio-Ahireti

Mërgimtarët po presin deri në 7 orë për ta kaluar kufirin në Merdare

Radio-Ahireti