Image default

Thaçi, Veseli dhe të tjerët që janë në Hagë regjistrohen si votues për zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se gjatë ditës së martë, 19 janar, ka pranuar aplikimet nga shtetasit e Republikës së Kosovës që aktualisht ndodhen në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Aplikimet për t’u regjistruar si votues jashtë Kosovës janë paraqitur nga Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Hysni Gucati, Rexhep Selimi, Nasim Harandinaj dhe Sali Mustafa. Të gjitha aplikimet janë verifikuar personalisht dhe janë regjistruar.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve falënderon për bashkëpunim administratën e Dhomave të Specializuara.

Po ashtu, KQZ falënderon edhe ambasadën e Republikës së Kosovës në Holandë që ka ndihmuar në komunikim me Dhomat e Specializuara

The post Thaçi, Veseli dhe të tjerët që janë në Hagë regjistrohen si votues për zgjedhjet e 14 shkurtit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Ndalohen 5 persona për rrëmbim, në mesin e tyre 2 zyrtarë policorë

Radio-Ahireti

AAK edhe sot u dërgon masazhe qytetarëve për ta votuar Haradinajn

Radio-Ahireti

Keqpërdoruesit e të dhënave personale në Kosovë, s’ka kush i sanksionon

Radio-Ahireti

Synohet ngritja e 12 mini-bibliotekave në 12 lagje të Prishtinës

Radio-Ahireti

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së dërgon hetues në Kosovë për punë në terren

Radio-Ahireti

Një tjetër tragjedi me migrantë në Mesdhe, dhjetëra të vdekur

Radio-Ahireti