Image default

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

I pari që ka apeluar vendimin është avokati i Veselit, Ben Emmerson, i cili ankesën e tij e ka dërguar më 1 shkurt, shkruan lajmi.net.

Më 3 shkurt, ankesë kanë dërguar edhe avokatët e Thaçit, Krasniqit e Selimit.

Kësisoj, është caktuar përbërja e panelit të Apelit ku do të jenë tre gjyqtarë: Michele Picard, Kai Ambos dhe Nina Jorgensen.

Kërkesa për lirim nga gjyqtari francez i procedurës paraprake ishte refuzuar më 22 janar. /Lajmi.net/

 

TË ngjajshme

Pas Çakmakut, edhe një anëtar tjetër i partisë ‘Fjala’ e përkrah sulmin ndaj gazetarit Duriqi

Radio-Ahireti

Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë

Radio-Ahireti

Krasniqi: Asnjë pikë nuk na bashkon me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen

Radio-Ahireti

Këta janë 10 kandidatët më të votuar të PDK-së në Skenderaj

Radio-Ahireti

Hoti: Merrni shembull Prizrenin dhe Podujevën si qeverisin këta më shirita të kuq

Radio-Ahireti

Vaksina e AstraZenecas do të testohet te fëmijët

Radio-Ahireti