Image default

Tjetër sondazh e rendit VV-në dukshëm të parën, Nisma 1 %

Kompania e sondazheve “PIPOS” ka publikuar një sondazh në Klan Kosova në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit.

Sipas këtij sondazhi, 78.50% e të anketuarve  do të dalin në zgjedhje.

Në këtë sondazh kanë marr pjesë rreth 3000 persona. Nga ky sondazh, doli që njerëzit më pak të shkolluar do të votojnë partitë e krahut të luftës.

Nga sondazhi i “PIPOS”, fitues i zgjedhjeve të 14 shkurtit do të dal Lëvizja Vetëvendosje me 41.60%, e dyta PDK me 20.10%.

LDK do të jetë e treta me 16.30%. Nisma nuk do ta kaloj pragun sipas këtij sondazhi pasi do të marr vetëm 1.50. Kurse AAK do të marr 7.50%.

 

The post Tjetër sondazh e rendit VV-në dukshëm të parën, Nisma 1 % appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Rrëzohen lisat, bllokohet rruga malore në “Gërmi”

Radio-Ahireti

Quni: Jam kandidat për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

103 raste të reja me coronavirus – këto janë komunat ku u rrit numri i personave të infektuar me virus

Radio-Ahireti

Reagon KQZ-ja: Nuk po organizojmë sondazhe në rrjete sociale

Radio-Ahireti

Ish-luftëtari i UÇK-së detyrohet t’ua ndërpresë fëmijëve shkollimin (Video)

Radio-Ahireti

15 viktima dhe 801 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti