Image default

Toka fut në sherr familjen, vriten 18 anëtarë të saj

Përleshjet familjare ende zgjasin në rajonin rural Tagalia dhe Tebi Tari-Pori, zonën Hele bëjnë të ditur mediat lokale.

Inspektori Teddy Agwi, zyrtari i lartë i policisë në rajon tha se dhuna u shkaktua nga një grindje familjare nga “dy kushërinjtë që luftuan për një copë tokë”. Në mesin e të vrarëve janë edhe gjashtë burra që tentuan të hakmerreshin për vrasjen e afërmve të tyre.

Viktimat kanë ndërruar jetë si pasojë e përplasjeve me armë zjarri.

Provinca Hela jugore është shtëpia e gati 250 mijë banorëve dhe ka tre rrethe.

TË ngjajshme

KQZ vazhdon procesin e verifikimit të aplikuesve nga jashtë Kosovës

Radio-Ahireti

Murati: Kushtetuta e ndalon bashkimin me Shqipërinë, deklaratat e Kurtit janë populizëm

Radio-Ahireti

Berisha: E padrejtë heshtja e institucioneve, ambasadave për rastin e Listës Serbe

Radio-Ahireti

Policia shqipton 402 gjoba për mos respektim të masave anti-Covid

Radio-Ahireti

Mjeku francez akuzohet për helmim të 17 personave 10 orë më parë

Radio-Ahireti

Ja kush është biznesmeni i ekzekutuar në mes të Tiranës

Radio-Ahireti