torte-kreshmore-me-miell-misri:-embelsire-e-shijshme-me-fara-dhe-panxhar

Tortë kreshmore me miell misri: Ëmbëlsirë e shijshme me fara dhe panxhar

Kafshata të ngrohta për kafjall të shijshëm apo darkë

Përbërësit:

– 3 filxhanë miell gruri;
– 3 filxhanë miell misri;
– 3 filxhanë ujë i gazuar;
– pluhur për ëmbëlsira;
– një filxhan vaj ulliri;
– 30 g susam;
– 30 g fara luledielli;
– 30 g fara liri;
– 100 g panxhar;
– 1 lugë e vogël kripë.

Përgatitja:

Përzieni ujin e gazuar dhe vajin, shtoni pluhurin për ëmbëlsira, miellin e grurit dhe miellin e misrit dhe përzieni derisa të bëhen tretje e lëmuar.

Grini panxharin e freskët dhe përzieni, pastaj shtoni farat e susamit, të lulediellit dhe lirit dhe kripën.

Përzieni edhe pak, pastaj tretjen qiteni në kallëpe të vajosura për mafinë.

Piqni në furrën të nxehur rreth 20 minuta.

The post Tortë kreshmore me miell misri: Ëmbëlsirë e shijshme me fara dhe panxhar appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Shishqebap shtëpie – Receta e duhur për shije të paharrueshme

Radio-Ahireti

Krem qumështi i pjekur – Delikatesa perfekte me fruta

Radio-Ahireti

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

Radio-Ahireti

Si të përgatitni salcën perfekte me 4 djathra

Radio-Ahireti

Receta e shijshme e tavës me mish viçi dhe presh

Radio-Ahireti

9 gabimet që duhet të shmangni gjatë përgaditjes së ëmbëlsirave

Radio-Ahireti