tragjedia-e-trenit-ne-tajvan,-ministri-i-transporteve-jep-doreheqjen

Tragjedia e trenit në Tajvan, ministri i Transporteve jep dorëheqjen

Sipas CNA, ministri telefonoi kryeministrin e vendit, Su Tseng-chang, duke i thënë se dëshiron të marrë përgjegjësi për tragjedinë dhe të japë dorëheqjen, shkruan A2.

Treni kishte 490 pasagjerë kur doli nga shinat në një tunel në veri të Hualien. Dalja nga shinat shkaktoi që disa vagonë të përplaseshin me muret e tunelit.

TË ngjajshme

Borxhi i brendshëm prekë shifrën prej 1 miliard eurove

Radio-Ahireti

Zgjedhjet e shpeshta po e bëjnë shtetin joserioz, ndikim negativ edhe në ekonomi

Radio-Ahireti

Memli Krasniqi: VV po i rrahë qytetarët – nuk bashkëpunojmë me parti të dhunës

Radio-Ahireti

Si ta kuptoni se vaksina anti-covid ka ndikuar keq – Këto janë shenjat e mpiksjes së gjakut

Radio-Ahireti

​29 vjet nga Traktati i Bashkimit Evropian

Radio-Ahireti

Shqipe Selimi për fjalët e Gervallës: Rexha do të kthehet e do të flasë vetë, atëherë shumë pikëpyetjeve do t’ju vendoset pika

Radio-Ahireti