trazira-ne-3-burgje-ne-ekuador,-mbi-50-viktima

Trazira në 3 burgje në Ekuador, mbi 50 viktima

Sipas raporteve nga faqja e internetit e së përditshmes El Comercio, viktimat vdiqën në incidentet e regjistruara në qendrat e burgjeve të Guayaquil, El Turi dhe Cotopaxi.

Policia theksoi se po menaxhon situatën në burgje. Oficerët e policisë po kryejnë operacione për të rivendosur normalitetin, ndërsa ushtria ruan hapësirat e jashtme të strukturave.

 

TË ngjajshme

Shtetet vendosin kufizime në udhëtime nga frika e varianteve të reja

Radio-Ahireti

Islam Pacolli i AKR-së: KQZ duhet të lejojë rinumërimin e plotë, kjo nuk ka alternativë

Radio-Ahireti

Islam Pacolli në Ferizaj: Do ta kemi prioritet zhvillimin ekonomik, bizneset do ndihmohen nga shteti

Radio-Ahireti

Syla ironizon me emërimin e xhaxhait të Konjufcës: Kanë thënë mos t’i kallxojmë Glaukut se thotë jo

Radio-Ahireti

Abdixhiku: Nëse Ligji për Zgjedhjet nuk tërhiqet, Kurti na dërgon në zgjedhje

Radio-Ahireti

Fotografia e Vjosa Osmanit vendoset nëpër zyra

Radio-Ahireti