Image default

Tre të vdekur dhe 249 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

316 TË SHËRUAR DHE 249 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.868 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 249 raste pozitive.
Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (42, 86 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (76 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 64.768 raste nga 271.493 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.548 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 316 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 56.344 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.876.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 116 raste, Prizren 44 raste, Podujevë 12 raste, Ferizaj 11 raste, Fushë-Kosovë 9 raste, Gjilan 9 raste, Lipjan 8 raste, Pejë 7 raste, Deçan 6 raste, Skenderaj 5 raste, Gjakovë 4 raste, Suharekë 3 raste, Vushtrri 3 raste, Drenas 2 raste, Kaçanik 2 raste, Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Graçanicë, Istog, Kamenicë, Shtime dhe Viti.
Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën!
Respektoni distancën!

The post Tre të vdekur dhe 249 raste të reja me Covid-19 në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Dalin nga koma dy të lënduar që po trajtohen në Austri nga shpërthimi i bombolës në Ferizaj

Radio-Ahireti

Rama më i preferuari për Kryeministër, por si ai edhe Basha nuk gëzojnë mbështetjen e të rinjve

Radio-Ahireti

Varianti i ri i COVID-19 në Kosovë, IKSHPK thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi

Radio-Ahireti

14 viktima dhe 289 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

18 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës

Radio-Ahireti