turqi-–-rrezohet-nje-helikopter-ushtarak,-10-te-vdekur-dhe-3-te-plagosur

Turqi – Rrëzohet një helikopter ushtarak, 10 të vdekur dhe 3 të plagosur

Si pasojë e incident aksidentor ajror të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 10 ushtarë ranë dëshmorë.

Sipas deklaratës së bërë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB) komunikimi me helikopterin tip “Cougar” i ngritur nga qyteti Bingol, u shkëput në orën 14.25 me orën lokale.

Bëhet e ditur se punimet e kërkim-shpëtimit, si pasojë e rrëzimit të helikopterit për shkaqe atmosferike, treguan se 9 ushtarë ranë dëshmorë ndërsa 4 të tjerë mbetën të plagosur.

Ushtarët e plagosur u dërguan menjëherë në spital për kurim.

The post Turqi – Rrëzohet një helikopter ushtarak, 10 të vdekur dhe 3 të plagosur appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Ky është mesazhi i ambasadorit amerikan pasi Kurti mori detyrën e kryeministrit

Radio-Ahireti

Netanyahu premton nisjen e fluturimeve nga Tel Avivi për në Mekë

Radio-Ahireti

Qeveria afgane, Talibanët dakord të përshpejtojnë bisedimet e paqes pas takimit të Moskës

Radio-Ahireti

Thaçi, Veseli dhe të tjerët që janë në Hagë regjistrohen si votues për zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Pentagoni: Grumbullimi i forcave ruse në kufirin e Ukrainës më i madhi që nga viti 2014

Radio-Ahireti

9 viktima dhe 467 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti