turqia-ngre-hetime-ndaj-deputetit-holandez

Turqia ngre hetime ndaj deputetit holandez

Prokurorët turq ngritën hetime ndaj deputetit holandez të ekstremit të djathtë Geert Wilders lidhur me një postim në mediat sociale në të cilën fyen Presidentin e Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zyra e Kryeprokurorit Publik në kryeqytetin Ankara në një deklaratë theksoi se hetimi ku përfshihej Wilders, i cili kryeson Partinë për Liri, u hap për shkak të një postimi në Twitter “i cili përfshin një fotografi dhe fyerje të shkruara në lidhje me presidentin Recep Tayyip Erdoğan më 15 shkurt”.

The post Turqia ngre hetime ndaj deputetit holandez appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Guterres kërkon nga Mianmari të respektojë vullnetin e popullit

Radio-Ahireti

Vaksinohen kundër coronavirusit 2,419 punëtorë shëndetësorë

Radio-Ahireti

Teologu i Kishës Suedeze: Edhe të krishterët mund ta pranojnë Muhamedin si profet

Radio-Ahireti

Anulohet fluturimi Prishtinë-Milano, shkak masat e reja antiCOVID

Radio-Ahireti

Rikthehet karantina totale në Turqi, vendi mbyllet për muajin e Ramazanit

Radio-Ahireti

Pak para se të nis rinumërimi i votave, hetues të Policisë në QNR

Radio-Ahireti