“uniformat-blu,-ne-krye-te-detyres”,-policia-kontrollon-ne-cdo-cep-te-kosoves-ne-funksion-te-masave-anti-covid

“Uniformat blu, në krye të detyrës”, policia kontrollon në çdo cep të Kosovës në funksion të masave anti-Covid

Kjo është bërë e ditur nëpërmjet faqës zyrtare të policisë së Kosovës në Facebook, shkruan lajmi.net.

“Uniformat blu, në krye të detyrës”, shkruan “Kosovo Police”.

Më tutje luten qytetarët t’i përmbahen udhëzimeve të institucioneve shëndetësore dhe të ruhet jeta e të gjithëve.

“Zyrtarët policorë të Policisë së Kosovës, po kryejnë detyrat dhe obligimet e tyre kushtetuese, ligjore dhe administrative duke u kujdesur për ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike si dhe ruajtjen e shëndetit publik në këtë kohë pandemie. Qytetarë të nderuar, përmbajuni udhëzimeve të institucioneve shëndetësore, përmbajuni vendimeve të institucioneve, ta ruajmë shëndetin dhe jetën duke respektuar udhëzime e vendime që janë në të mirë të të gjithëve! Policia do të vazhdojë të zbatojë Ligjin AntiCOVID, përmbajuni vendimeve për t’i shmangur ndëshkimet!”, shkruan policia. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Kurti pranon letër urimi nga Michel: Pres përparimin e marrëdhënieve BE-Kosovë

Radio-Ahireti

Banorët e Karaçevës i shkruajnë letër Kurtit e Konjufcës për problemin me xhandarmërinë serbe

Radio-Ahireti

Mos e bleni këtë lloj orizi nëse e shihni nëpër markete, është i rrezikshëm

Radio-Ahireti

10 më të votuarit deri tani, ku renditen Lulzim Basha dhe Edi Rama

Radio-Ahireti

Lutfi Haziri: Edhe 2021-ta do të jetë vit i realizimit të projekteve të mëdha për Gjilanin

Radio-Ahireti

Nesër 250 mjekë kosovarë do të marrin vaksinën anti-Covid në Shqipëri

Radio-Ahireti