Ushtria e Kosovës bëhet për herë të parë me dy inxhinierë të fluturimit

Behar Zeqiri dhe Labinot Gashi janë dy nënoficerët e Forcave të Sigurisë së Kosovës e të cilët janë janë bërë dy inxhinierët e parë të fluturimit në kuadër të FSK-së, raporton IndeksOnline.

Ata tashmë 1 vit kanë ndjekur dhe përfunduar me sukses trajnimin në Forcat Ajrore të Republikës së Turqisë.

Të diplomuar ata janë të gatshmë të shërbejnë me devotshmëri në Ushtrinë e Kosovës dhe për nevojat e FSK-së.

IndeksOnline ju sjell pamje gjatë ceremonisë së diplomimit.

TË ngjajshme

TIKA shpërndan pako ushqimore dhe higjienike për 2.300 familje në Kosovë

Radio-Ahireti

Mbrojtja e Mustafës kundërshton prokurorinë që gjykimi të fillojë në mars, thotë se ju duhet kohë deri në gusht

Radio-Ahireti

Certifikohet lista e votuesve, 143 mijë e 6 votues më pak se në zgjedhjet e 2019-së

Radio-Ahireti

DW: Mungesa e mallrave në veri, një krizë e orkestruar

Radio-Ahireti

12 të vdekur dhe 871 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Filozofi gjerman refuzon çmimin e Emirateve të Bashkuara Arabe

Radio-Ahireti