Image default

Vaksinohen mbi 3.4 milionë banorë, Izraeli nis lehtësimin e masave antiCOVID-19

Masat e izolimit ishin fuqizuar në muajin dhjetor të vitit 2020, pasi vendi u përballë me rritje të numrit të të infektuarve me koronavirus. Vendi iu nënshtrua një taktike të mirëmenaxhuar të vaksinimit ku që prej dhjetorit, më shumë se 3.4 milionë qytetarë kanë marrë dozën e parë të vaksinës, raporton A2.

Një sërë masash mbeten ende në fuqi ndërkohë, derisa numri i vaksinimeve të kalojë masën 50 për qind.

TË ngjajshme

Hoxhaj dhe Tahiri: Në 100 ditëshin e parë do të iniciojmë themelimin e Gjykatës Komerciale

Radio-Ahireti

Sulmohet autobusi i kosovarëve në Mal të Zi

Radio-Ahireti

Debat i rëndë Olluri-Gjinovcit/ “Ti je argat i Vjosa Osmanit”, “Ti je mashtrues”

Radio-Ahireti

Çfarë ka ndodhur me 2.1 milionëshin e Thesarit? Flet kryeministri Hoti

Radio-Ahireti

​Kolumbi: 12 të vdekur nga fundosja e dy anijeve me pasagjerë

Radio-Ahireti

Vakina e Pfizer, studiuesit kërkojnë shtyrjen e marrjes së dozës së dytë

Radio-Ahireti