varianti-i-ri-i-covid-‘gjunjezon’-brazilin,-vendi-regjistron-me-shume-se-1-mije-vdekje-ne-24-ore

Varianti i ri i COVID ‘gjunjëzon’ Brazilin, vendi regjistron më shumë se 1 mijë vdekje në 24 orë

Ministria e shëndetësisë në Brazil tha se 1,641 njerëz kishin vdekur nga Covid në 24 orët e fundit.

Sipas shkencëtarëve, numri i viktimave po rritet për shkak të përhapjes së variantit të ri të COVID që u zbulua fillimisht në Brazil dhe që rezulton të jetë shumë më ngjitës.

Brazili ka numrin e dytë më të lartë të vdekjeve në botë nga koronavirusi, pas Shteteve të Bashkuara.

 

 

Në të gjithë vendin, ka pasur më shumë se 10.5 milion raste të konfirmuara të koronavirusit. /BW

The post Varianti i ri i COVID ‘gjunjëzon’ Brazilin, vendi regjistron më shumë se 1 mijë vdekje në 24 orë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Autoritetet pa fokus ndaj variantit të ri të COVID-19

Radio-Ahireti

Tri viktima dhe 426 raste të reja me Covid-19

Radio-Ahireti

Shtrëngimi i masave: Kosovarët ia mësyjnë me të madhe që nga mëngjesi Shqipërisë

Radio-Ahireti

Turqi, urdhër arreste për 3 ish-gjeneralë për lidhje të dyshuara me FETO-n

Radio-Ahireti

120 euro për çdo fëmijë të porsalindur në Vushtrri, qytetarët mirëpresin nismën e Tahirit

Radio-Ahireti

Organizatat turke dhurojnë ndihmë për nevojtarët në Kosovë

Radio-Ahireti