vazhdojne-protestat-kunder-kryeministrit-izraelit-netanyahu

Vazhdojnë protestat kundër kryeministrit izraelit Netanyahu

Tashmë në muajin shtatë, në qytete të ndryshme të Izraelit kanë vazhduar protestat javore të organizuara kundër kryeministrit Benjamin Netanyahu, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas transmetuesit publik KAN, rreth një mijë demonstrues u mblodhën përpara rezidencës së kryeministrit në Kudsin Perëndimor për të protestuar kundër Netanyahut.

Gazeta “Yediot Ahronot” raportoi se protestuesit janë shprehur se politika e qeverisë në luftën e saj kundër COVID-19 ka qenë e gabuar dhe kanë bërë thirrje që Netanyahu të gjykohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Protesta të ngjashme u mbajtën në Tel Aviv dhe qytetin veriore Caesarea.

Në protestat që organizohen çdo javë dhe ndonjëherë edhe dy herë brenda javës, që kanë vazhduar për rreth shtatë muaj, demonstruesit pohojnë se qeveria ka dështuar në luftën kundër COVID-19, ndërsa kërkojne që kryeministri Netanyahu, i akuzuar për korrupsion, të gjykohet menjëherë.

The post Vazhdojnë protestat kundër kryeministrit izraelit Netanyahu appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

“Ende nuk ka vaksina të mjaftueshme në Evropë për të parandaluar valën e tretë të COVID-19”

Radio-Ahireti

Kosovë, mbahet sesion shkencor mbi vlerat e Muajit të Ramazanit

Radio-Ahireti

Kërkuan një ministri më shumë, Albin Kurti i përgjigjet në Kushtetuese Listës Serbe

Radio-Ahireti

Rusia i kundërpërgjigjet ShBA-së, dëbon 10 diplomatë nga Moska

Radio-Ahireti

Maas: Nuk e ndajmë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

Radio-Ahireti

Shënohen edhe dy viktima nga coronavirusi, shkon në tre numri i të vdekurve në Kosovë

Radio-Ahireti