Image default

Vazhdon “lufta” Nisma- PDK: Sherifi thotë se Enver Hoxhaj ka qenë kundërshtar i UÇK-së

“Ju premtoj publikisht që do të angazhohemi të bëjmë ligjin për ata që e mohojnë gjenocidin”, tha ai.Sherifi ka komentuar librin e kandidatit për kryeministër nga PDK’ja, Enver Hoxhaj në të cilin shkruan se Serbia ka bërë ‘përpjekje për gjenocid’ në Kosovë.

Më tutje, ai ka thënë se kandidati i PDK-së për kryeministër duhet të kërkoj falje për këtë.

“Kjo deklaratë e Hoxhajt është skandal dhe shoqëria civile do të duhej të alarmoheshin nga ky debat ku Hoxhaj mohon gjenocidin”, ka thënë Sherifi në “Debat Plus”.Ai ka thënë se Enver Hoxhaj ka qenë kundërshtar i UÇK-së.

TË ngjajshme

Biznesmeni nga diaspora, kushëri i Glauk Konjufcës përkrah PDK-në në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Etnia në letërnjoftime nxit ndarje apo avancon pozitën e shqiptarëve?

Radio-Ahireti

Shala: Zemërgjerësia e bënë PDK-në të jetë vlera fundamentale e shoqërisë dhe shtetit të Kosovës.

Radio-Ahireti

12 kandidatë të Nismës që nuk u certifikuan nga PZAP

Radio-Ahireti

Pas shumë viteve pritje, shiten për hekur veturat e konfiskuara

Radio-Ahireti

COVID-19: Finlanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme, mbyllen kufijtë

Radio-Ahireti