vendimi-per-te-mbyllur-llogarine-e-trump-nga-facebook-do-te-rishqyrtohet-me-5-maj

Vendimi për të mbyllur llogarinë e Trump nga Facebook do të rishqyrtohet me 5 maj

Presidenti i mëparshëm i SHBA Donald Trump është suspenduar nga rrjetet sociale disa muaj më parë për shkak që nxiti trazirat e 6 janarit në sentat, shkruan lajmi.net.

Mirëpo Facebook do të rishqyrtoj suspendimin e llogarisë së tij nesër, dhe do të vendos se a do të mbyllet llogaria e tij plotësisht apo do të rikthehet.

Trump me vite të tëra ka shkelur rregulloret e platformave sociale, mirëpo ato janë penalizuar lehtësisht ose fare, për këtë arsye këtë herë u morën masa më të denja.

Facebook dhe Instagram thanë se llogaritë e tij do të mbyllen të paktën deri në fund të presidencës së tij, dhe tani kanë vendosur një panel që do të marr vendimin për llogarinë e ij.

Facebook është kritikuar shumë për paaftësinë e tyre për të reaguar shpejtë dhe me efikasitet ndaj informacioneve të rreme, shpërndarjes së urrejtjes dhe influencimit të zgjedhjeve. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Pa USB, ky është lidhësi i ri i iPhone

Radio-Ahireti

Turqi: Prezantohet vetura e parë elektrike turke, e drejtuar nga kryetari Erdogan

Radio-Ahireti

Në këta iPhone më WhatsApp nuk funksionon

Radio-Ahireti

Prej tash mund ta bëni edhe këtë me iPhone

Radio-Ahireti

Google kërcënon Australinë

Radio-Ahireti

Universiteti i Kinës teston sistemin e njohjes së fytyrës

Radio-Ahireti