Image default

Vetëvendosje ia mori LDK-së bastionin e Pejës, reagon Gazmend Muhaxheri

Komuna e Pejës njihej si bastion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, por pavarësisht kësaj Lëvizja Vetëvendosje arriti të marrë përqindjen më të madhe edhe në këtë komunë, përpos nivelit të përgjithshëm në vend.

Pas kësaj ka reaguar kryetari i Pejës nga radhët e LDK-së, Gazmend Muhaxheri.Muhaxheri ka pranuar humbjen e LDK-së duke thënë se do të angazhohen për ndryshimet e nevojshme dhe se do të punohet për fitoren e kësaj partie.

Duhet përkujtuar që tashmë Isa Mustafa ka dhënë dorëheqje nga kryetari i LDK-së dhe se e gjithë kryesia e kësaj partie pritet të ndryshohet.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë të Komunës së Pejës,Të dashur veprimtarë, anëtarë dhe simpatizantë të LDK-së,Faleminderit përzemërsisht për besimin që na keni dhënë në vazhdimësi! Kosova ka përmbyllur një proces të rregullt zgjedhor shembullor dhe kjo tregon kulturën tonë demokratike të shkëlqyer. Ne do të angazhohemi për ndryshimet e nevojshme dhe do të punojmë për fitoren e LDK-së.I juaji,#GazMuhaxheri.

The post Vetëvendosje ia mori LDK-së bastionin e Pejës, reagon Gazmend Muhaxheri appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

IKD: Shqetësuese mos respektimi i masave anti-COVID gjatë procesit zgjedhor

Radio-Ahireti

Organizata studentore “Reforma”, bën thirrje të ndalet ndërhyrja e politikës në UP

Radio-Ahireti

Shqipëri, 8 të vdekur dhe 879 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

KQZ aprovon formularët, s’ka vend për kandidatët e pacertifikuar

Radio-Ahireti

Gjykatësi hedh poshtë kërkesat për lirimin e Hashim Thaçit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit

Radio-Ahireti

Brenda kësaj jave priten të realizohen 71 fluturime në ardhje në ANP ‘Adem Jashari’

Radio-Ahireti