Image default

Vetëvendosje s’ia lë asnjë bastion LDK-së, del fituese edhe në Istog

Ndërsa në Komunën e Istogut tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave.

Në bazë të këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të mbledhë 43.81 përqind të votave, shkruan lajmi.net.

Vetëvendosje ka lënë mbrapa LDK-në, apo njohur ndryshe si një nga bastionet e LDK-së, e që udhëhiqet nga Haki Rugova.

Istogu kësaj here ia besoi votën Albin Kurtit dhe ndryshimit që mund të sjellë ai për këta banorë./Lajmi.net/

 

 

TË ngjajshme

Biden në pushtet shansë “e artë” për Kosovën, kërkohet që qeveria e re ta ketë prioritet dialogun

Radio-Ahireti

Qentë endacak sulmojnë një person në Prishtinë, i shkaktojnë lëndime të dukshme

Radio-Ahireti

Kurtit s’i bën fort përshtypje që Bulliqi u rrah me qytetarin, pi kafe me të në Podujevë

Radio-Ahireti

Maqedoni, ulet numri i studentëve të diplomuar në studimet deridiplomike

Radio-Ahireti

Von Cramon: Zyrtarët dhe mediat shtetërore në Serbi po shpërndajnë dezinformata

Radio-Ahireti

​Britania shikon mundësinë e mos përdorimit të maskave në ndërtesat publike gjatë verës

Radio-Ahireti