vijne-pakenaqesite-e-para,-kandidati-i-vv-se-per-deputet-largohet-nga-partia:-rahatoni-ju-familjaret-e-juaj-ne-qeveri

Vijnë pakënaqësitë e para, kandidati i VV-së për deputet largohet nga partia: Rahatoni ju familjarët e juaj në qeveri

Loshi, nëpërmjet ‘Facebook’-ut, ka thënë se shkak i dorëheqjes së tij nga strukturat paritake është punësimet familjare nëpër institucione.

“Rahatoni ju familjarët e juaj qaty në qeveri e ne po i mbajmë sytë mbyllur. Kur të kryhet loja, tregoni! Mirë e keni nisë boll”, thuhet në postimin e tij.

“Dy gjera që jemi zotu me i luftu kanë qenë korrupsioni dhe nepotizmi. Ju e keni nisë prej kësaj të dytës, veçse jo me e luftu, por me e trashë. Babai im thoshte: puna mbarë pa mua!”, deklaroi ai.

Reagimi i tij vjen pas raportimeve në medie se xhaxhai i Glauk Konjufcës, Rabit Konjufca, është punësuar si këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes.

TË ngjajshme

Kollçaku: Kurti e ka refuzuar edhe mbrojtjen e afërt, por iu tha se tashmë nuk vendos ai

Radio-Ahireti

Szunyog e sheh pozitive që Kurti tash e radhit si prioritet të katërt dialogun me Serbinë

Radio-Ahireti

399 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, mbi 11 mijë raste të reja në Gjermani

Radio-Ahireti

SBASHK-u kërkon shtesat e marsit dhe rritjen vjetore të pagës falë përvojës

Radio-Ahireti

Ndodh edhe kjo: Prindërit e personave që e rrahën djalin e Rashiqit protestojnë në Graçanicë

Radio-Ahireti

Kryetari i Preshevës merr dozën e parë të vaksinës anti-COVID

Radio-Ahireti