Image default

Visar Ymeri: Partitë politike po u ikin temave që nuk iu konvenojnë

“Nuk i prekin ato tema për të cilat mbase iu duket se nuk iu konvenojnë elektoralisht. Këto tema që nuk iu konvenojnë lidhen me dialogun apo marrëdhëniet me Serbinë”, tha Ymeri në Dukagjini.

Ymeri thotë se sondazhet mund të ndikojnë te elektorati i partive të caktuara për të bojkotuar zgjedhjet.

“Elektorati i asaj partie që mendon se i ka fituar zgjedhjet mund të mendojnë se puna është kryer dhe ditën e zgjedhjeve të shkojmë diku.

E njëjta vlen edhe për subjektet që mendojnë se tashmë kanë humbur dhe nuk bëjnë aktivitet”, tha ndër të tjera Visar Ymeri

TË ngjajshme

Haradinaj: Kosova ka interes të fuqizojë kapacitetet operative të Policisë

Radio-Ahireti

Mot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Radio-Ahireti

Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria ndihmojnë Kosovën në evitimin e krizës së ushqimit për shpezëtarinë dhe blegtorinë

Radio-Ahireti

Nis me vonesë seanca ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Radio-Ahireti

22 rebelë pro iranianë të vrarë pas sulmeve amerikane

Radio-Ahireti

Zyberaj kërkon mos të vonohet formimi i institucioneve: Me LDK-në synojmë t’i fitojmë zgjedhjet

Radio-Ahireti