vitia-sqarohet-per-vaksinat:-raportimet-ne-media-jane-dashakeqe-dhe-te-paverteta

Vitia sqarohet për vaksinat: Raportimet në media janë dashakeqe dhe të pavërteta

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia i ka quajtur të dëmshme, dashakeqe dhe të pavërteta raportimet në lidhje me atë se ai nuk nënshkruar kontratë me kompaninë Pfizer dhe BioNtech.

Për këtë thuhej se puna për furnizim me vaksina është kryer dhe se furnizimi me vaksina do të shtyhet deri në shtator.

Ai në një konferencë për media se sigurimi i vaksinave për qytetarët nuk është lojë, dhe kështu rrezikohet shëndeti i qytetarëve. Ai ka ftuar prokurorinë e shtetit dhe të veprojë ndaj atyre që siç tha ai dëmtojnë këtë proces.

“Po të mos ishte i dëmshëm për procesin e sigurimit të vaksinave, ndoshta do të reagonim të hënën apo fare. Lajmi i publikuar në gazetën insajderi është dëmshëm, i pavërtetë dhe dashakeq. Sepse ata që janë siguruar me kinse informacione janë krejtësisht të pasakta. Këto të dhëna janë konfidenciale dhe duhet të kuptojmë që kanë dëmtuar shëndetin qytetarë”, tha ai.

The post Vitia sqarohet për vaksinat: Raportimet në media janë dashakeqe dhe të pavërteta appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kurti takohet me Presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli

Radio-Ahireti

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

Radio-Ahireti

PSD me aksion kundrejt Donika Gërvallës, ia shkruajnë në veturë UÇK

Radio-Ahireti

Jerusalemi ‘ringjall’ tubimet masive fetare për pashkë

Radio-Ahireti

KQZ: Rreth 65 mijë persona nga diaspora kanë aplikuar për zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Projektligji për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet nuk kalon në procedurë të përshpejtuar

Radio-Ahireti