vjosa-osmani-pas-vendimit-te-supremes:-albin-kurti-do-te-jete-kryeminister

Vjosa Osmani pas vendimit të Supremes: Albin Kurti do të jetë kryeministër

Numri dy në listën e Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani, ka thënë se me kurajo dhe guxim të votuesve, Albin Kurti do të jetë kryeministër, transmeton lajmi.net.

Ajo ka reaguar nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Facebook.

“Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik. Kthesat politike kërkojnë kurajo dhe guxim”.

“Më 14 shkurt me kurajo dhe guxim, e me vullnetin tuaj, Albin Kurti do të jetë kryeministër”, u shpreh Osmani. /Lajmi.net/ 

Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri…

Posted by Vjosa R. Osmani on Friday, January 29, 2021

TË ngjajshme

Shpërthen vullkani në Islandë

Radio-Ahireti

Azemi ia refuzon takimin Hotit veç pse iu vonua 15 minuta

Radio-Ahireti

Kush është Nasuf Bejta, kundërkandidat i Osmanit për president?

Radio-Ahireti

Katër persona humbën jetën dje si pasojë e aksidenteve në trafik

Radio-Ahireti

Çekët protestojnë kundër presidentit Zeman

Radio-Ahireti

Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Radio-Ahireti