Image default

Vjosa Osmani pas vendimit të Supremes: Albin Kurti do të jetë kryeministër

Numri dy në listën e Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani, ka thënë se me kurajo dhe guxim të votuesve, Albin Kurti do të jetë kryeministër, transmeton lajmi.net.

Ajo ka reaguar nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Facebook.

“Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik. Kthesat politike kërkojnë kurajo dhe guxim”.

“Më 14 shkurt me kurajo dhe guxim, e me vullnetin tuaj, Albin Kurti do të jetë kryeministër”, u shpreh Osmani. /Lajmi.net/ 

Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri…

Posted by Vjosa R. Osmani on Friday, January 29, 2021

TË ngjajshme

Basha uron Kurtin dhe Osmanin: Kosova ka sfida të mëdha përpara

Radio-Ahireti

Duda Balje nuk siguron vend në Kuvend: Lista Serbe ka plan që t’i marr 2/3 e komuniteteve

Radio-Ahireti

Vishi i Nismës thotë se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore pas moscertifikimit të listës

Radio-Ahireti

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

Radio-Ahireti

Vetura me fotografinë e Albin Kurtit përfundon në kazino

Radio-Ahireti

Nga e diela, Mbretëria e Bashkuar me vizë speciale për banorët e Hong Kongut

Radio-Ahireti