vjosa-osmani-zgjidhet-presidente-e-kosoves

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës

Vjosa Osmani ka arritur zgjedhjet Presidente e Kosovës në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Të pranishëm në këtë seancë ishin 82 deputetë, në mesin e tyre edhe nga partitë opozitare ata të LDK-së, deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj si dhe dy deputetë të PDK-së Enver Hoxhaj dhe Bedri Hamza.

Kësisoj është arritur që Vjosa Osmani të ketë kuorumin e mjaftueshëm për t’u votuar për presidente.

Me … vota pro, …. vota kundër dhe … abstenime Osmani nga sot është zyrtarisht Presidente e vendit.

The post Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

SHBA, Refugjatët nga Siria kujtojnë tmerret e luftës

Radio-Ahireti

6,659 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Radio-Ahireti

LVV reagon pas certifikimit të rezultatit: Qytetarët u përcaktuan qartë në referendumin e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Vetëvendosje ia mori LDK-së bastionin e Pejës, reagon Gazmend Muhaxheri

Radio-Ahireti

Kurti deklarohet pas takimit me Stoltenberg: Prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme

Radio-Ahireti

“Terroristët e PKK-së në panik, nuk kanë ku të fshihen”

Radio-Ahireti